Neramus ruduo

Toks neramus ruduo. Tiek daug vėjo jame. Kiek per daug. Taip įkyriai mane kamantinėja, ar ilgai pasiruošusi nekalbėt, kalbėt puse lūpų. Lapai abejingai palieka šakas. Jiems nė motais medžių nuogumas. Vietomis susiglaudžia į krūvas, vietomis pavieniai grindiniu lakioja. Jie nieko nešvenčia, dėl nieko neliūdi. Bejausmiai lapai. Suvytę, šalnų pakąsti, išbučiuoti rasos. Anksčiau mokėjau sugauti vėją, kalbėt su juo. Dabar tik stebiu pro langą jo dūkimą. Abejingai. Man tas pats, kad įlėkęs pro atvirą langą, nuplėšia užuolaidą. Reikės lipt ją užkabint? Nebūtinai. Nieko tokio, kad kurį laiką netvarkingai karos ir praeiviai gūžčios pečiais, smerkdami nevalyvą šeimininkę. O iš kur žino, kad ne šeimininkas? Daugeliui vyrų juk nerūpi netvarkingai nukarusi užuolaida. Tik ne mano tėčiui. Tam visada viskas rūpėdavo. Nepaveldėjau iš jo tvarkos gebėjimų. Ne. Tik tylą ir tylėjimą į kitų kalbėjimą.


Toks neramus ir šaltas ruduo. Su dargana kaip jam ir priklauso. Rytą sušildau puodeliu kavos. Irgi priklauso. Mąstau, jei iš tiesų išgerčiau tiek kavos, kiek randu man pasiūlytos, vargu ar širdis atlaikytų. Tai tik labinuosi su visais kiek įmanoma mandagiau. Šėlstant vėjui norėčiau apsigaubti tylą tarsi kokonu. Nes kartais tylėjimas pasako daugiau nei žodžiai. Oi ką aš čia. Seniai žinomos tiesos. Per dažnai kartojamos atgraso nuo savęs. Tai ir kalbu. Puse lūpų. Su kitais, su savimi. Per vėjo kauksmą mano šnekėjimo su savimi niekas negirdi. Gerai, nes juoktųsi. Todėl mėgstu, kai daug vėjo. Ne manyje. Aplink mane. Ir kai nuplėšia užuolaidą, kurią vėl reikės užkabint. Už tai jį mintyse išbučiuoju. Nes kaip išbučiuosi kitaip vėją? Be lūpų. Beveidį.
Toks neramus ruduo. Nesuimt jo, nesuvaldyt, neapkabint, kad nurimtų. O ir kam? Tegul nerimauja, paimdamas bent dalelę mano nerimo sau. Vėjas ištraukia užuolaidą pro atvirą langą. Įsikabinu į ją. Kaip į savo tylą ir tylėjimą. Į savo lemtį ir viltį. nenoriu, kad pasibaigtų rudens nerimas. Ir mano. Dar ne dabar. Ne taip greitai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


%d bloggers like this: