Apie darganą savaip

Man netrukdo lietus, dargana, saulės stoka. Gerai, kad ruduo. Jame visko tiek man, kad semiu ir negaliu išsemt. Viena orų prognozė žadėjo miglą. Nebuvo, bent mano padangėje. O aš laukiau, norėjau už jos pabūti, pasislėpti. Teko kitaip, savaip. Kartais tas savaip, pagal save ima varginti. Miglos man kaip seserys. Niekuomet nė vienos neturėjau. Tik brolius. Todėl ir jaučiu nostalgiją miglos. O gal ne todėl, gal dėl kažko, ko vis dar negaliu suvokti net sendama. Vėl išminties stoka? Tikrai taip.

Išeinu į gatvę. O ten tiek daug žmonių. Matyt ir jiems netrukdo nei lietus, nei dargana. Nes eina visai neskubėdami. Kai kurie, ne visi. Tie kai kurie kaip ir aš neturi tikslo. Arba to, kas juo vadinama. Tiesiog eina į lietų, į darganą. Gal kad pamiršt kokias negandas, gal ieškot kažko, ką kada prarado ar nespėjo surast. Žmonių keliai nežinomi, nenuspėjami. Net pats savęs negali nuspėt. Bet jei jau gebi save nuspėt, nesi išmintyje, esi tiesiog savęs praradime, savo savęs. Jei pats save nuspėji, leidi tai ir kitiems. tampi arba apkalbų objektu arba pasidarai tiesiog neįdomus.
Esu darganos žmogus? O kas tame blogo. Kažkuo juk reikia būti arba kažkokiu. Kaip suksi, visaip bus gerai arba blogai. Jau senokai nieko nesurezgu. Irgi gerai.. Kitų atžvilgiu. Nes jutau, kad niurzga ant manęs. Pasaulis deja niekuomet nebuvo ir nebus pagal mane. Gerai ar blogai? Ir taip, ir ne. Nesu juk viena ištisinė blogybė, jei esu rudeniškos darganos žmogus. Tik tokia esu ir viskas.
Ar bus šiandien saulės? Nežinau. Negaliu nuspėti. Būtų gerai, kad pasirodytų. Bet jei ne, irgi nėra taip jau blogai. Kai buvau pasivadinusi Nemira Ragane, vis klausdavo, gal moku burt iš delno. Teko aiškinti, kad ne, nes nesu Raganė nuo raganos, esu ta gėlė raganė, nuo augalo. Taigi pasaulis pagal kiekvieno iš mūsų supratimą ir mūsų esybę. Ką savyje turime, su kuo save tapatiname ar ne, taip viską matome ir vertiname. Kitaip ir negali būti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


%d bloggers like this: