Damoklo kardas

Rytas visad mane paliečia. Ir, kaip nebūtų pikta, ne tuo kampu, ne tuo švelniuoju. Imu blaškytis tarp jo ir puodelio kavos. O tai ir dviejų. Visą laiką jaučiu pakibusį Damoklo kardą virš savęs ir artimųjų. Žinau, daug ką dariau ne taip, nežinodama kaip reikia teisingai. Mano artimieji irgi klysta, o aš nežinau net dabar kaip turėtų elgtis, kad viskas būtų gerai, ir Damoklo kardas dingtų. Gimstame nieko nemokėdami, tik verkti, žįsti motinos krūtį, tuštintis. Bet tą moka ir visa gyvoji gamta. Rodos augame, tobulėjame, mokomės, bet galiausiai paliekame šį pasaulį taip ir neišmokę gyventi be Damoklo kardo virš galvos. Savo pačių ir savo artimųjų. O gal kas moka? Tuomet tų atsiprašau.

 

Kai tas Damoklo kardas labai jau įkyri, mėginame protestuoti, rašome ir pasirašome peticijas prieš ar už, subėgame į mitingus… Naudos nulis, jei ne dar mažiau. Nes pamažu visi vėl eina prie savo darbų, gurkšnoja kas kavą, arbatą, kas ką stipriau. Iki kitų grėsmių ar kažko, kas vėl leistų įžvelgt virš galvos pakibusį Damoklo kardą. Nežinau kaip jums, man mes visi panašūs į užprogramuotus zombius. Vėl atsiprašau. Šį kartą už savo matymą.

Du puodeliai kavos šį rytą nepadėjo rast sprendimo. Gal kad niekuomet nemokėjau sudaryti lygčių (įstrigau aritmetikoje). Jos dar mokykloje slėgė mane ir dabar varo iš proto. O jo kaip niekuomet šiandien man reikia. Ir išminties reikėtų, o va jos kaip tik ir nelabai randu savyje. Ir bjauriausia, kai suvoki, jog ne tavo jėgoms ką pakeisti. Nei savo, nei juolab artimųjų gyvenime. Yra kur kas stipresnės jėgos, kurios brėžia savo kelius. O man telieka tik arba susitaikyti, arba tyliai ar garsiai protestuoti. Tokios ta tokelės. Aplinkybės rėžia sparną aplink mane, o galėtų liautis, nes jaučiu, pavargau nuo jų dėmesio. O jos matyt nuo manęs niekaip nepavargsta. Kitaip susirastų kitą subjektą, užuot knisusios mano proto likučius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


%d bloggers like this: