Ese

Atėjau bjauriuoju ančiuku, išeisiu sandėlio drugiu. Nepastebėta, be garso. Suglaustais sparnais. Kad niekam neskaudėtų. Žemė suksis kaip pridera. Mėnulis keis savo fazes. Bus keiksnojamas, giriamas poetų lyrikų. Kažkas prisimins mane kaip šmėkštelėjusi šešėlį saulėtoje dienoje. Delnų niekada negniaužiau į kumštį. Buvo visuomet atviri, rinko gerą ir blogą. Po kruopelytę. Akimis tiek pat stebėjau Dangų ir miesto grindinį. Abiejuose ieškojau minties ir išminties, kitų sukritusios tarp grindinio trinkelių ar kregždžių nuneštos ir braidančios tarp debesų.
Taip ir ėjau, kol atėjau į savo septyniasdešimt. Atėjau ir suklupau, atsitrenkusi į savo senatvę. Į ką dar galėjau atsitrenkt? Ir į ką dar galėjau taip skaudžiai susižeist, kad viskas, kas buvo negerai, akimirksniu patapo nereikšminga detale. Pasaulis ne be gerų ir blogų žmonių. Bet visai nesvarbu ar žmogus geras, ar blogas, abu jie žino, kur labiausiai skauda ir smogia taikliai. Nes drįsai mąstyt ir jaust kitaip ir dar pasakyt. Dustu, ne nuo savo širdies nepakankamumo, dustu nuo žvėries žmoguje, gebančio iš to pasijuokt.
Rytas atkakliai įsibrauna į vidų. Pakankamai giedras savimi. Tik kažkodėl nepalengvėja. Našta užgula pečius pragyventi metai ir jų niekaip neatsikratysi. Kas lieka? Slieku rangytis per grindinį, kad tryptų ar dar paskrajot, kad ir pažeme ta paliegusia kregžde? Retai iškišu save į miestą. Jau senokai vengiu savęs gatvėje. Neičiau visai, bet poreikis to ar ano išstumia iš namų. Einu dantis sukandusi. Šiandien niekur. Liksiu su savo senatve akis į akį. Ji ir aš vienodo kirpimo, vienodo plauko ir vienodo mąstymo. Sutarsime.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


%d bloggers like this: