Iš anapus

Aš iš anapus. Kai nebuvo prekybos centrų ir baklažanai buvo Lietuvoje egzotika. Jos, tos egzotikos, atveždavo draugė Zita, rodos, iš Moldavijos. Dabar Moldova. Ir paprikos taipogi buvo egzotika. Draugė Zita pavaišindavo, ir man nebuvo taip jau skanu. Bet įdomu. Daug kas anapus buvo kitaip nei šiapus. Ar tas anapus buvo geresnis, nei šiapus? Jei aš lyginsiu, tai bus 50:50. Jei kas kitas, bus kitaip. Šiapus pavažinėjau, pakeliavau kiek toliau nei anuomet buvo galima. Bet va dabar ir vėl, nors šiapus, jau nelabai galima arba tiesiog nerekomenduojama. Ir dar kaip bebūtų nei nuo virusų, nei nuo žmonių nereikėjo slėptis po kaukėmis. Bet žodį reikėdavo kiek apmuturiuot. Tas tiesa. Lyg dabar nereikėtų, jei nenori nemalonumų su teisėsauga. Irgi privalu galvot, ką šneki. Bent dėl padorumo. O ir todėl, kad žodžiai žeidžia giliai, per daug giliai.
Anapus buvau jauna. Ir tai buvo šiaip sau. Niekas nenorėjo manęs pastebėt. Tokių kaip aš buvo daug, gal kiek per daug. Šiapus jau sena. Visai neblogai, nes visiems kliūnu, visi pastebi, kai nueinu į prekybcentrį batono ir pieno nusipirkt ar vieno banano. Išplūsta, kad po kojomis maišausi, gyvent trukdau, skubėt trukdau. Dėmesio nestokoju. Ne taip kaip anapus kad buvo. Kai anapus mėginau rašyt eilėraščius, buvau per daug lyriška. Dabar šiapus rašau, vėl kaltina, kad lyrikos per mažai. Va liūdesio jau per daug. Šiapus ir anapus susilygina šioje vietoje.
Anapus vilkėjau trumpus sijonukus. Kaimynėms ant zlasties ir apkalbų dėlei. Šiapus sijonai pailgėjo. Kelius dengia, bet kai kam kliūva, kodėl ne iki žemės. Manau dar spėsiu šiapus ir tokius panešiot. Tai neskubu. Visa bėda su tuo anapus, kad kažkaip greitai praūžė. Kartais pagalvoju, gal nė nebuvo to anapus. Tas šiapus tęsiasi ir, rodos, pabaigos nebus,
Anapus buvo ir negerumų. Reikėjo mokytis, o aš nelabai linkau prie mokslų. Vis norėjau, kad jie į mane linktų. Bet tie neskubėjo, erzino. Taigi teko anapus į juos kabintis. Paskaičiavus tai mokslams anapus atidaviau jaunus, dailius 20 metų . Oi, bet vargu ar ko išmokau. Tik niurnėt tai taip. Net labai gebu. Užtat ir niurnu šiapus. Pagalvokit, išbraukiau iš anapus mokslams 20 metų. O dabar kitiems 12 atrodo baisu kiek daug. Na dar kolegijos ar universitetai, bet 20 nesusidarys. Taigi šiapus šiuo atžvilgiu geriau.
Anapus į kavinę pirmą kartą droviai įkišau nosį 20.Viliniuje. Su kurso draugėmis nuėjom čeburekų valgyt. Tai gal nelabai ir kavinė. Nežinau. Šiapus jau mokyklinis jaunimas trinasi po kavines ir dar pyksta, kad ko negauna. Kad laisvių per mažai.
Nepykit, neniurnėkit. Jūsų šiapus greit praeis ir virs anapus. Va tuomet ir susitiksim pokalbiui ant suolelio parke. Pasikalbėsim apie anapus ir šiapus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


%d bloggers like this: